Odkryj z nami Filipiny!

Przewodnik po Filipinach

Odkryj z nami Filipiny 17-03-22 · SimpleUser

Odkryj piękno Filipin!

Dzięki tropikalnemu klimatowi, różnorodnej przyrodzie i ciekawej kulturze lokalnej Filipiny są jednym z najbardziej atrakcyjnych celów podróży na świecie. Ten archipelag w Azji Południowo-Wschodniej, ograniczony od zachodu Oceanem Spokojnym i Morzem Celebes, a od wschodu Morzem Południowochińskim, jest domem dla ponad 6 000 wysp. Zajmując powierzchnię około 5 000 mil kwadratowych,

Filipiny są krajem o trzeciej co do wielkości masie lądowej, a mimo to zamieszkuje je ponad 90 milionów ludzi.

W tym zróżnicowanym kraju jest tak wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia, że będziesz chciał przeznaczyć co najmniej tydzień na poznanie wszystkiego, co Filipiny mają do zaoferowania.

Sztuka filipińska

Jeśli kochasz sztukę, na pewno pokochasz Filipiny. Z ponad 400 filipińskimi grupami etnicznymi i ponad 250 stanowiskami archeologicznymi z epoki kamienia, brązu i żelaza, kraj ten ma mnóstwo starożytnej sztuki do odkrycia.

Najlepiej zacząć od Manili, gdzie w Narodowym Muzeum Antropologii znajduje się druga co do wielkości kolekcja sztuki prehistorycznej na świecie. Uważa się, że wiele z artefaktów znalezionych na tych stanowiskach archeologicznych pochodzi sprzed ponad 2 000 lat, co czyni je jednymi z najstarszych dzieł sztuki w regionie Azji i Pacyfiku.

filipiny

Filipińskie wyspy

Na Filipinach znajduje się ponad 20 zamieszkałych wysp, a każda z nich ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Oto niektóre z najpopularniejszych wysp archipelagu.

Luzon - Wyspa ta, na której znajduje się znany na całym świecie Boracay, słynie z plaż i nocnego życia.

Mindanao - druga co do wielkości wyspa archipelagu, znana ze swojej islamskiej historii i kultury.

Cebu - niegdyś była to baza Imperium Hiszpańskiego i jest znana z koszykówki, wysokiej klasy hoteli i surfingu.

Siargao - znana również jako "Perła Południa" wyspa Siargao jest jedną z największych atrakcji turystycznych Filipin i miejscem, gdzie uprawia się jedne z najlepszych na świecie sportów surfingowych.

Negros - Negros, położony w środkowej części Filipin, znany jest z pięknych plaż i gór.

Camiguin - Mniej niż godzinę drogi łodzią od Ta Manual, Camiguin jest znane z krystalicznie czystej wody i wspaniałych tropikalnych plaż.

Kuchnia filipińska

Filipiny mają swoją własną kuchnię, która często charakteryzuje się jedzeniem ulicznym i jedzeniem pałeczkami. Oto kilka najpopularniejszych potraw, które można tam znaleźć.

  • Pancit - to filipińska wersja wietnamskiego pho. Obfity makaron w bulionie z cebulą dymką, imbirem i wołowiną.
  • Siopao - Jest to smażony chleb, do którego zwykle dodaje się wieprzowe tapa lub wątróbkę.
  • Tinola - jest to filipińska wersja naleśników.
  • Kurczak z pandanu, lechon kawali, bibingka i pinakbet - Wizyta na Filipinach jest niekompletna bez spróbowania przynajmniej kilku z poniższych filipińskich przysmaków. Na początek warto spróbować kurczaka z pandanu - jest to marynowany kurczak gotowany z aromatem pandanu i podawany ze skwierczącym czosnkowym ryżem.

Filipińskie miasta

Manila - Stolica kraju, Manila, to tętniąca życiem metropolia z różnorodnymi atrakcjami.

Cebu - znane również jako "Miasto Latarni Morskich", Cebu słynie z festiwalu religijnego, podczas którego ludzie rozświetlają niebo świecami.

Bohol - Bohol jest główną atrakcją turystyczną na Filipinach i słynie z Czekoladowych Wzgórz.


Loading...