Widowisko jazzowe i plastyczne - Adi Jazz Festiwal

Adi Jazz Festiwal | Pokaz jazzu i sztuki

Widowisko jazzowe i plastyczne - Adi Jazz Festiwal 07-04-22 · SimpleUser

Festiwal Adi Jazz

W dniach od 17 do 20 sierpnia w centrum Budapesztu odbędzie się Adi Jazz Festival. Adi Jazz Festival to festiwal jazzu i sztuki, który łączy międzynarodową społeczność jazzową Budapesztu z lokalną publicznością. Założony w 2016 r. festiwal odbywa się obecnie co roku w sierpniu w innym węgierskim mieście. W 2022 r. festiwal odbędzie się w Peszcie, na starym mieście w Budapeszcie.

Festiwal łączy międzynarodowych muzyków jazzowych i lokalną publiczność. W ciągu 17 dni festiwalu odbędą się 23 koncerty w różnych miejscach w mieście, m.in. w Łaźniach Rudas i Mama Jazz Club.

Adi Jazz Festival to międzynarodowy festiwal jazzowy skierowany do lokalnej publiczności, prezentujący to, co najlepsze w węgierskim i międzynarodowym jazzie. Festiwal ma na celu promowanie jazzu jako formy sztuki i języka międzynarodowego, łącząc muzyków jazzowych, fanów i osoby zainteresowane pogłębianiem wiedzy o muzyce. Festiwal jest organizowany przez organizację non-profit Adi Jaz, która została założona w 2016 roku.

Muzyka jazzowa i sztuki wizualne

Sztuka i rzemiosło sztuk wizualnych są głęboko splecione z dźwiękami jazzu. Na Adi Festival będzie można zobaczyć prace inspirowane jazzem, w tym malarstwo i fotografię na żywo.

Najważniejsze wydarzenia z tegorocznego Adi Jazz Festival

W ramach festiwalu odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń i występów. Oto kilka z naszych ulubionych:

18 sierpnia w Łaźniach Rudas na scenie pojawi się World's Largest Jazz Band. Impreza organizowana jest przez Pest International Dixieland Festival i oczekuje się, że przyciągnie ponad 9 000 osób.

Następnego dnia w ramach festiwalu odbędzie się Adrià Jazz Club, który jest efektem współpracy z międzynarodowym zespołem bossa nova Aurora. Podczas koncertu zabrzmi muzyka Antonio Carlosa Jobima, a po nim odbędzie się zabawa taneczna w Adrià Jazz Club.

Również 20 sierpnia na festiwalu odbędzie się koncert gwiazd z udziałem gitarzysty Mahavishnu Orchestra Johna McLaughlina, a także Billa Frisella, Sonny'ego Rollinsa i wielu innych. Koncert organizowany jest przez wytwórnię Blue Note Records, a jego nazwa pochodzi od słynnego klubu jazzowego w Nowym Jorku.


Loading...